+38 (048) 772-20-30
UK
event-poster event-poster

Odessa Classics: Євгеній Кісін

Надпопулярна подія
24 червня 2021, чт. 19:00
від 50 грн.

Про подiю

Євгеній Кісін (фортепіано)

В програмі
Берг. Соната
Хрєнніков. Танець, тв. 5 № 3
Хрєнніков. 5 п’єс, тв. 2
Гершвін. 3 прелюдії
Шопен. Ноктюрн сі мажор, тв. 62, № 1
Експромт ля-бемоль мажор, тв. 29
Експромт фа-дієз мажор, тв. 36
Експромт соль-бемоль мажор, тв. 51
Скерцо № 1 сі мінор
Полонез № 6 ля-бемоль мажор

Піаніст Євгеній Кісін – один із найвидатніших музикантів нашого часу. Це його другий приїзд до Одеси; перший відбувся у далекому 1990 році, коли тут відбувся авторський концерт композитора Тихона Хрєннікова. Для участі в концерті Хрєнніков запросив трьох талановитих підлітків, учнів Центральної музичної школи – скрипалів Вадима Рєпіна і Максима Венгерова та піаніста Євгенія Кісіна. Вже тоді одеська публіка була зачарована грою цих юних музикантів. З того часу минуло майже тридцать років, і до Одеси на фестиваль ODESSA CLASSICS приїздили музиканти, які стали легендарними, – Вадим Рєпін і Максим Венгеров. Їх концерти стали справжньою сенсацією. А нині ми в передчутті зустрічі з Євгенієм Кісіним.

Сьогодні маестро – один з тих небагатьох виконавців, які своєю творчістю визначають рівень виконавського мистецтва у світі. Талант Кісіна помітили ще в його ранньому дитинстві. В 10 років він вперше виступив з оркестром, виконавши 20-й концерт Моцарта. Рік потому дав свій перший сольний концерт. У 1984 році, у 12 років, Євгеній виконав 1-й і 2-й концерти Шопена для фортепіано з оркестром у Великому залі Московської консерваторії.

У 1985 році Євгеній Кісін вперше виїхав з концертами за кордон, у 1987-му дебютував у Західній Європі на Берлінському фестивалі. У 1988-му виступив з Гербертом фон Караяном на Новорічному концерті Берлінського філармонійного оркестру, виконавши 1-й концерт Чайковского. У вересні 1990 року відбувся дебют Кісіна у США, де він виконав 1-й і 2-й концерти Шопена з Нью-Йоркським філармонійним оркестром під керуванням Зубіна Мети. А тиждень потому музикант виступив з сольним концертом у Карнегі-холі. У лютому 1992-го Кісін брав участь у церемонії Grammy Awards у Нью-Йорку, що транслювалася по телебаченню на аудиторію, яка складалася з мільярда шестисот мільйонів глядачів. У серпні 1997 року дав сольний концерт на фестивалі «Proms» у лондонському Альберт-холі – це був перший фортепіанний вечір за понад 100-річну історію фестивалю.

Євгеній Кісін виступав з провідними оркестрами світу під керуванням таких диригентів, як Клаудіо Аббадо, Володимир Ашкеназі, Даніель Баренбойм, Валерій Гергієв, Мстислав Ростропович, Євгеній Свєтланов; серед партнерів Кісіна по камерній музиці – Марта Аргеріх, Юрій Башмет, Наталя Гутман, Томас Квастхофф, Гідон Кремер, Олександр Князєв, Джеймс Лівайн, Міша Майський, Ісаак Стерн та інші.